סרטונים

Global Retinoblastoma Presentation study

מחקר ראשון מסוגו שיזם וניהל ד"ר פביאן. מטרת המחקר היתה לבחון את המצב הקליני של ילדים עם רטינובלסטומה שאובחנו לראשונה במהלך שנת 2017. לצורך המחקר גויסו כ-278 מרכזי מומחה לאבחון וטיפול ברטינובלסטומה מ- 130 מדינות ברחבי העולם. בסרט – הנקודות הצהובות – גיוס המרכזים, האדומות – שליחת המידע הקליני למרכז איסוף הנתונים. נאספו נתונים על כ- 4,500 ילדים, שמהווים למעלה ממחצית הילדים שאובחנו עם רטינובלסטומה באותה השנה בעולם.
אנאליזה של הנתונים הדגימה פערים קיצוניים בין מדינות עולם שלישי (low-income countries) למדינות המערב (high-income countries).
מחקר זה, שמהווה המחקר התצפיתי הרחב ביותר בהיבט הפריסה הגיאוגרפית (חולים מ- 153 מדינות) בהיסטוריה של הרפואה, הוא הראשון לתאר את המחלה ברמה גלובאלית.
לצפייה בנתונים הגולמיים של המחקר לפי מדינה, יבשת וסטטוס כלכלי – https://globalretinoblastoma.org/
(סיסמת כניסה – Ret2017).

נגן וידאו

יום עיון למתמחים ברפואת עיניים בנושא אונקולוגיה של העין

יום עיון באונקולוגיה של העין התקיים בתל השומר בינואר 2019, אליו הגיעו עשרות מתמחים ברפואת עיניים מכל רחבי הארץ.
יום העיון, שיזם וארגן ד"ר פביאן, הועבר ע"י הצוות המולטידיסיפלינרי בתל השומר והוא כלל תכנים – עקרונות אבחנה וטיפול בגידולים, פתולוגיה של גידולים של העיניים, רטינובלסטומה, מלנומה של הענביה, גידולי לחמית ומעבר על מקרים קליניים. הכוונה היא להעביר יום עיון למתמחים ברפואת עיניים אחת לשנה, בכדי לחשוף אותם לשלל האבחנות של ממאירויות עיניים.

נגן וידאו
אונקולוגיה של העין, הרצאה ראשונה
נגן וידאו
אונקולוגיה של העין, הרצאה שניה
נגן וידאו
אונקולוגיה של העין, הרצאה שלישית
דילוג לתוכן