פעילות בינלאומית

ד”ר פביאן פעיל באופן שוטף כיועץ בתחום האונקולוגיה העינית במדינות עולם שלישי, כולל מזרח אסיה, אוקייניה ואפריקה. במסגרת ה- Rb-NET ביקר מספר פעמים במרכזי רטינובלסטומה באוגנדה ובמלאווי לצורך ייעוץ, חינוך רפואי, טיפול וביצוע ניתוחים.

ד”ר פביאן מהווה החוקר הראשי של קבוצת ה- Rb-NET שמקורה בבריטניה, וכוללת רופאים מומחים מהודו, אינדונזיה, טנזניה, אוגנדה, מלאווי וקניה. במסגרת הקבוצה, ד”ר פביאן יזם והוביל מחקר בינ”ל ראשון מסוגו במסגרתו גויסו ילדים עם רטינובלסטומה מ- 153 מדינות (למעלה ממחצית הילדים בעולם שאובחנו עם המחלה בשנת 2017). ארגון בינ”ל נוסף בו חבר ד”ר פביאן הוא SIGHT FOR ALL – ארגון אוסטרלי ללא מטרת רווח, ששם לו למטרה לשפר את השרידות הקשורה בגידולי עיניים באוקייניה ודרום מזרח אסיה.

במסגרת רופאים לזכויות אדם ד”ר פביאן מבקר באופן תכוף בגדה המערבית, כמו כן משתף פעולה עם עמיתים מ-St. John Eye Hospital שבמזרח ירושלים.
כחלק מקשריו הבינ”ל, כולל עם העולם הערבי, שיתף ד”ר פביאן פעולה עם קולגה מריאד, ערב הסעודית, בכתיבת ספר על רטינובלסטומה, כמו כן הוא מהווה מחבר שותף יחד עם קולגות מטהרן, איראן, במאמר העוסק בילדים מאיראן עם ממאירות עינית.

לאחרונה ייסד ד”ר פביאן את ה- Rb-NET MDT Project. הפרויקט כולל קיום ישיבות tumor board העוסקות ברטינובלסטומה בשיתוף מרכזי טיפול ממדינות עולם שלישי יחד עם מומחים עולמיים. הישיבות מרוכזות באתר https://www.rb-net-mdt.org/ שמהווה פלטפורמה ייעודית לנושא. עד כה נעשו ישיבות כאלו עם מרכזים מקניה, אוגנדה, מלאווי, טנזניה, סנגל, מדגסקר, מאלי, ניגריה, קונגו, פקיסטן ואינדונזיה, וצפוי שתצטרפנה מדינות נוספות מאפריקה ומחוצה לה בעתיד הקרוב.


מעבר על מקרים קליניים יחד עם קולגות מ- Ulaanbaatar, מונגוליה. 2018.


עם הצוות המקומי ב- Ulaanbaatar, מונגוליה. 2018.


בדיקת עיניים תחת הרדמה. Ulaanbaatar, מונגוליה. 2018.


עם קולגות בחדר ניתוח ב- Mbarara שבמערב אוגנדה, 2017.


בבית החולים לעיניים ב- Mbarara שבמערב אוגנדה יחד עם ד”ר Keith Waddel בן ה- 85 – הרופא המוביל בבי”ח, ונער העובד בבי”ח. 2017.


הרצאה על גידולי עיניים לסטודנטים לרפואה ב- Ulaanbaatar, מונגוליה. 2018.


מעבר על מקרים קליניים יחד עם קולגות מ- Ulaanbaatar, מונגוליה. 2018.


שולחן עגול עם קולגות מבריטניה, אינדונזיה ומלאווי במסגרת ה- Rb-NET. Hyderabad, הודו, 2017.


בדיקה רפואית. Ulaanbaatar, מונגוליה. 2018


מעבר על פרוטוקולים רפואיים עם הצוות הרפואי, Blantyre, מלאווי, 2018.


עם Andrew Stacey ו-Keith Waddel ב- Ruharo Eye Hospital, אוגנדה 2019


הרצאה למתמחים ברפואת עיניים ב- New Mulago Hospital, אוגנדה 2019


עם מתמחים ברפואת עיניים ב- New Mulago Hospital, אוגנדה 2019


עם חברי ה-Uganda Cancer Institute 2019

דילוג לתוכן